شمار مبتلایان به کرونا در روسیه در مرز 60 نفر؛ پوتین برنامه سفر خارجی ندارد

به گزارش مجله گرافیک، با شناسایی 14 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا، تعداد کلی مبتلایان در روسیه به 59 نفر رسید که سهم مسکو از همه مناطق بیشتر و 33 نفر است و نخست وزیر روسیه نیز شورای هماهنگی برای مبارزه با کرونا تشکیل داد.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه در مرز 60 نفر؛ پوتین برنامه سفر خارجی ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در روسیه بیان کرد که 14 مورد جدید از عفونت ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده، بدین ترتیب تعداد کل افراد آلوده به این ویروس به 59 نفر رسیده است.

بر اساس این اطلاعات، 9 مورد جدید در مسکو شناسایی شده و در منطقه مسکو ، کالینینگراد و سن پترزبورگ ، هر کدام یک مورد و دو مورد دیگر از این بیماری نیز در منطقه کمروفسکی ثبت شده است.

با اضافه شدن 9 مورد جدید، تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا ، تا به امروز در پایتخت روسیه به 33 نفر رسید. در میان بیماران ، بچه ها نیز وجود دارد که به مدرسه می رفتند. اکنون تمام همکلاسی های آنها در قرنطینه هستند.

طبق اعلام این ستاد ، کلیه مبتلایان طی دو هفته گذشته به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، از جمله کشورهای ایتالیا ، فرانسه ، اتریش ، آلمان ، اسپانیا ، لهستان و سوئیس سفر داشتند. بیشتر موارد آلودگی (56 نفر) شهروند روسیه هستند. همچنین ویروس کرونا در دو شهروند چینی و یک شهروند ایتالیایی نیز مشاهده شده است.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در آینده نزدیک هیچ سفر کاری به خارج از کشور را برنامه ریزی نکرده است.

پسکوف پیش از این گفته بود که برای حفظ سلامت ولادیمیر پوتین در مقابل ویروس کرونا، در کاخ کرملین تمامی اقدامات بهداشتی ضروری در نظر گرفته شده است.

تشکیل شورای هماهنگی برای مبارزه با ویروس کرونا در روسیه

میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه از ایجاد شورای هماهنگی برای مبارزه با ویروس کرونا اطلاع داد.

وی روز شنبه در جلسه راهبردی شورای هماهنگی مبارزه با عفونت ویروس کرونا گفت: این ارگان شامل اعضای ستاد عملیاتی فعلی برای پیشگیری و کنترل عفونت ، کمیسیون پایداری اوضاع مالی در کشور و همچنین روسای مناطق است تا شرایط تنها به عرصه پزشکی ختم نشده، بلکه ما تدابیر لازم برای هماهنگی اقدامات را نیز در نظر بگیریم.

جلسات این شورای هماهنگی همه روزه برگزار می گردد.

میشوستین تأکید کرد که به شهروندان روس باید کامل ترین و مطمئن ترین اطلاعات درباره شیوع ویروس کرونا و اقدامات لازم برای جلوگیری از این عفونت ارائه گردد.

وی همچنین توصیه کرد که شهروندان روس، بطور جدی از مسافرت به خارج از کشور خودداری نمایند.

در اوایل روز گذشته نخست وزیر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور ، دستور کنترل سخت تر در تمامی گذرگاه های مرزی، فرودگاه ها و ایستگاه های قطار را صادر کرد.

علاوه بر این، نمایشگاه بین المللی گردشگری مسکو 2020 نیز در امسال برگزار نمی گردد. این رویداد که قرار بود 17 تا 19 مارس (27 الی 29 اسفند ماه) انجام گردد ، به دلیل شیوع عفونت ویروس کرونا و تامین سلامتی بازدیدنمایندگان نمایشگاه لغو شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 956

به "شمار مبتلایان به کرونا در روسیه در مرز 60 نفر؛ پوتین برنامه سفر خارجی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان به کرونا در روسیه در مرز 60 نفر؛ پوتین برنامه سفر خارجی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید