سفیر سنگاپور با معاون میراث فرهنگی کشور دیدار کرد

به گزارش مجله گرافیک، پیرو درخواست اونگ کنگ یونگ سفیر غیرمقیم سنگاپور در تهران مبنی بر ملاقات با مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این مقام سنگاپوری، دوشنبه 12 شهریور با محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی دیدار و گفت وگو کرد.

سفیر سنگاپور با معاون میراث فرهنگی کشور دیدار کرد

برای دیدن توسعه یافته ترین شهر آسیا، با تور سنگاپور همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، در این دیدار که در محل موزه ملی ایران برگزار گردید و جبرئیل نوکنده، رئیس کل موزه ملی ایران، جواد انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور، نمایندگان وزارت امور خارجه دو کشور و نماینده دفتر امور بین الملل سازمان نیز حضور داشتند دو طرف درباره موضوعات مرتبط با حوزه میراث فرهنگی در ایران و سنگاپور با یکدیگر گفت و گو کردند.

طالبیان در این دیدار ضمن خوشامدگویی و اشاره به روابط مطلوب ایران و سنگاپور و قرابت های فرهنگی مشترک بین دو ملت، توضیحاتی درخصوص آثار موجود در موزه ملی ایران و دیگر گنجینه های تاریخی ایران ارائه و آمادگی خود را برای همکاری با طرف سنگاپوری و برگزاری دو نمایشگاه آثار موزه ای ایران در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور و آثار موزه های سنگاپور در ایران اظهار داشت.

راه اندازی بخش ایران شناسی در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور، اجرای طرح کنسرسیوم گردشگری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه آسه آن، استقبال از حضور سرمایه گذاران سنگاپوری برای ورود به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در ساخت هتل و تجهیزات زیربنایی، تشکیل کمیته مشترک گردشگری و اعلام آمادگی برای برگزاری متقابل هفته های فرهنگی-گردشگری و جشنواره های غذای دو کشور، سایر موارد همکاری بود که از سوی معاون میراث فرهنگی کشور، اعلام شد.

اونگ کنگ یونگ سفیر غیر مقیم سنگاپور که پیشتر نیز مسئولیت دبیرکلی اتحادیه آسه آن را به عهده داشته است در این نشست ضمن استقبال و تأیید لزوم ایجاد و گسترش ارتباطات دوجانبه به ویژه تعاملات فرهنگی، اظهار کرد: موارد را به مقامات مربوطه سنگاپوری انعکاس خواهد داد.

او با اشاره به اینکه سال 2019، همزمان با دویستمین سالگرد شکل گیری سنگاپور نوین خواهد بود، برگزاری برنامه هایی با موضوع اشتراکات و تعاملات میان دو کشور از جمله هفته های فرهنگی را پیشنهاد کرد.

تاکنون دو یادداشت تفاهم جهانگردی (1384) و تفاهم نامه همکاری موزه ای بین موزه ملی ایران و موزه تمدن های آسیایی سنگاپور(1392) و بین سازمان میراث فرهنگی و طرف سنگاپوری منعقد شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 مرداد 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 262

به "سفیر سنگاپور با معاون میراث فرهنگی کشور دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر سنگاپور با معاون میراث فرهنگی کشور دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید