زالی: تهران رتبه نخست درتعداد واکسیناسیون را کسب کرد

به گزارش مجله گرافیک، تهران (پانا) - فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران بر لزوم واکسیناسیون 90 درصدی برای تحقق ایمنی همگانی علیه کرونا تاکید نمود.

زالی: تهران رتبه نخست درتعداد واکسیناسیون را کسب کرد

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران، گفت: شرایط ارائه خدمات درمانی در استان تهران متفاوت از دیگر نقاط کشور بود. به همین علت امروز در کشور 70 درصد فوتی ها مربوط به افراد بالای 60 سال و در مرکز این رقم حدود 60 درصد است.

وی اضافه کرد: این آمار نشان می دهد پوشش خوب واکسیناسیون و ارائه خدمات قابل قبول بهداشتی در سطح استان تهران محقق شده است. بی تردید نیازمند مراقبت همه جانبه برای همه گروه ها هستیم و در این میان باید حضور افراد بالای 60 سال در سطح جامعه کاهش پیدا کند. برای سنجش شرایط تهران باید ارائه خدمات درمانی قبل از انتقال فرد به بیمارستان آنالیز گردد و همین شاخه در زمان بستری را بهبود بخشیم.

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران تاکید نمود: بیماران مبتلا به کرونا گاه در شرایطی به بیمارستان منتقل می شوند که بیش از 50 درصد درگیر بیماری شدند؛ لذا گاهی ارائه خدمات درمانی مناسب پیش از انتقال فرد به بیمارستان و وخیم شدن حال وی، می تواند مانع از افزایش درگیری و فرایند بیماری گردد.

زالی ادامه داد: استان تهران رتبه نخست کشور در تعداد واکسیناسیون نسبت به جمعیت را کسب نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2008

به "زالی: تهران رتبه نخست درتعداد واکسیناسیون را کسب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: تهران رتبه نخست درتعداد واکسیناسیون را کسب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید