رقم واقعی یارانه نقدی چقدر است؟، دولت 20 درصد مبلغ واقعی را پرداخت می نماید

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران ارزش 41 دلاری یارانه نقدی سال 89 در حالی است که در حال حاضر بهای دلار بیشتر از 25 هزار تومان شده و قدرت خرید یارانه های پرداختی از سمت دولت را به شدت پایین آورده است.

رقم واقعی یارانه نقدی چقدر است؟، دولت 20 درصد مبلغ واقعی را پرداخت می نماید

در حال حاضر دولت سه نوع یارانه نقدی به مردم پرداخت می نماید. یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی، یارانه معیشتی یا همان یارانه بنزین و بسته حمایتی کرونا این سه قلم یارانه نقدی هستند.

از این میان ارقام یارانه، یارانه 45 هزار و 500 تومانی تقریبا به بالای 90 درصد ایرانی ها پرداخت می گردد و دولت اعلام نموده بود یارانه بنزین به 60 میلیون نفر تعلق می گیرد و حالا یارانه 100 هزار تومانی برای 30 میلیون نفر در نظر گرفته شده است که به صورت عمده برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و افراد بدون درآمد ثابت هستند.

اگر فردی این سه قلم یارانه را دریافت کند، مجموع یارانه های او به حدود 200 هزار تومان می رسد. این در حالی است که اگر دولت بخواهد مطابق با ارزش اولیه همان یارانه 45 هزار و 500 تومانی، به مردم یارانه بدهد، با نرخ فعلی دلار باید حدود یک میلیون تومان یارانه بدهد!

در حال حاضر حداکثر یارانه ای که دولت به افراد پرداخت می نماید ارزشی حدود یک پنجم یا 20 درصد یارانه نقدی دارد که در سال 89 به مردم پرداخت شد.

سقوط ارزش ریال و در نتیجه کاهش شدید قدرت خرید یارانه های پرداختی، موجب اعتراض بسیاری از شهروندان ایرانی شده است.

آنها معتقدند که یارانه نقدی دیگر جوابگوی هزینه های زندگی آنها نیست و البته کارشناسان اقتصاد اعتقاد دارند که پول پاشی با یارانه نقدی یکی از عوامل مهم برهم خوردن سیاست های پولی و اقتصادی در ایران و در نتیجه سرکشی نرخ تورم بوده است.

برای اطلاع بیشتر از جزییات یارانه های پرداختی این گزارش را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1501

به "رقم واقعی یارانه نقدی چقدر است؟، دولت 20 درصد مبلغ واقعی را پرداخت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم واقعی یارانه نقدی چقدر است؟، دولت 20 درصد مبلغ واقعی را پرداخت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید