رئیس جمهور برزیل خواهان عدم استفاده از ماسک شد! خبرنگاران

به گزارش مجله گرافیک، رئیس جمهور برزیل در سخنانی با طرح ادعایی بدون پشتوانه علمی مدعی شد که استفاده از ماسک عوارض جانبی دارد و خواهان عدم استفاده از ماسک برای مقابله با ویروس کرونا شد.

رئیس جمهور برزیل خواهان عدم استفاده از ماسک شد! خبرنگاران

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل آدینه بار دیگر مردم کشورش را به عدم استفاده از ماسک های حفاظتی برای مقابله با ویروس کرونا تشویق کرد و برای این سخنان خود به یک تحقیق آلمانی استناد کرد.

بولسونارو بدون در نظر دریافت پیامد های سخنانش، مدعی شد که مطالعه یک دانشگاه آلمانی نشان دهنده مضرات استفاده از ماسک است این در حالی است که استناد بولسونارو به یک تحقیق آنلاین بوده که تعداد مشارکت کننده در آن و همچنین نتایجش سوال برانگیز است.

رئیس جمهور برزیل که در یک برنامه زنده در یکی از شبکه های اجتماعی صحبت می کرد، گفت که استفاده از ماسک عوارض جانبی دارد.

بولسونارو گفت که تحقیق دانشگاه آلمانی نشان می دهد که ماسک صورت برای بچه ها ضرر داشته و عوارض متعددی از جمله سردرد، عدم تمرکز، کاهش احساس خوشحالی، امتناع از رفتن به مدرسه یا کودکستان، دلسردی، اختلال در توانایی یادگیری و سرگیجه و خستگی به همراه خواهد داشت.

این در حالی است که بر اساس آنالیز که یک خبرگزاری آلمانی انجام داده، تا کنون هیچ دانشگاه آلمانی مطالعه ای که چنین نتایجی به همراه داشته را انجام نداده است.

این خبرگزاری گفت که بولسونارو به نتایج یک تحقیق آنلاین که توسط پنج محقق اجرا شده استناد نموده است. این تحقیق آنلاین در یکی از مناطق شمالی آلمان اجرا شده است.

برزیل یکی از کشور هایی است که شرایط شیوع ویروس کرونا و قربانیان آن در شرایط وخیمی واقع شده است.

در حال حاضر 10 میلیون و پانصد هزار نفر در برزیل به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از 252 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

برزیل از لحاظ تعداد مبتلایان پس از آمریکا و هند در صندلی سوم قرار داشته و از لحاظ تعداد قربانیان پس از آمریکا در مکان دوم واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1623

به "رئیس جمهور برزیل خواهان عدم استفاده از ماسک شد! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور برزیل خواهان عدم استفاده از ماسک شد! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید