دفاع از سرگیری روابط اتاوا با تهران، تکرار اتهام قبلی علیه ایران

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران به نقل از نشنال پست چاپ کانادا، در حالی که مقامات کانادایی بی سر و صدا در حال مذاکره با ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک هستند در عین حال وزیر خارجه کانادا می گوید که کشورش برنامه ای برای خارج کردن ایران از لیست کشورهای حامی تروریسم ندارد.

دفاع از سرگیری روابط اتاوا با تهران، تکرار اتهام قبلی علیه ایران

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

بنا بر این گزارش مقاملت کانادایی گفتگوهای اولیه با طرف ایرانی را برای بازگشایی سفارت در تهران انجام داده اند اما مذاکرات هنوز به سطح سیاسی نرسیده است.

در این گزارش یکی از دیگر از دلایل قطع روابط دیپلماتیک بین دو کشور گنجانده شدن نام ایران در فهرست کشورهای حامی تروریستی دولت محافظه کار قبلی کانادا است.

روز دوشنبه استفان دیون وزیر خارجه کانادا در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان حزب مخالف محافظه کار این کشور در مورد این مسئله که از دیون پرسید: ایران از حامیان برجسته ترور با حمایت از گروه هایی چون حزب الله و حماس است. آیا دولت لیبرال اقدامی مناسب انجام می دهد و ایران را در فهرست کشورهای حامی ترور نگه می دارد؟، گفت: ما فعلا برنامه ای برای حذف نام ایران از فهرست کشورهای حامی تروریسم نداریم. گنجاندن یا حذف نام ایران در آینده بسته به عملکرد دولت این کشور دارد.

وی در عین حال با دفاع از تصمیم دولت برای شروع مذاکره با ایران برای برقراری روابط اقدام دولت قبلی این کشور در مورد تعطیلی سفارت کانادا در ایران و خروج از ایران را اشتباه خواند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 421

به "دفاع از سرگیری روابط اتاوا با تهران، تکرار اتهام قبلی علیه ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "دفاع از سرگیری روابط اتاوا با تهران، تکرار اتهام قبلی علیه ایران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع از سرگیری روابط اتاوا با تهران، تکرار اتهام قبلی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید