خطرپذیرترین استان کشور در کرونا ، استاندار: جز من همه مدیران استان کرونا گرفتند

به گزارش مجله گرافیک، استاندار مازندران با بیان اینکه من تنها مدیر استانی بودم که مبتلا به کرونا نشدم، گفت: تعداد زیادی از مسئولان ما کرونایی شدند که نشان می دهد مسئولان استان در بطن جامعه بودند.

خطرپذیرترین استان کشور در کرونا ، استاندار: جز من همه مدیران استان کرونا گرفتند

به گزارش مجله گرافیک به نقل از فارس، ویروس کرونا با سرعت بالایی از اسفند سال جاری در استان مازندران شایع شده بود به طوری که روز به روز بر تعداد مبتلایان اضافه نموده شد و این استان به شرایط قرمز درآمد.

در این مدت مسئولان از ابتلا به این ویروس مستثنا نبودند و باتوجه به حضورشان طبیعی است که موارد ابتلایشان نیز بیشتر بود.

استاندار مازندران در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان که در استانداری مازندران برگزار گردید، اظهار کرد: تعداد زیادی از مسئولان ما کرونایی شدند که نشان می دهد مسئولان استان در بطن جامعه بودند.

مجید حسین زادگان با بیان اینکه تنها کسی بود که نگرفت فکر کنم من بود، اضافه نمود: طی این مدت حسن نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مهدی رازجویان معاون عمرانی، اکبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر، زارع مدیرکل ارشاد و سایر جز مدیرانی بودند که تست در آنها مثبت بود و حتی رئیس سازمان بازرسی نیز مبتلا شد.

وی افزود: دلیل ابتلای مدیران این بوده که اجرایی و درحال کار بودند و با مردم ارتباط داشتند و تنها کسی بود که نگرفت من نبودم و باید ببینیم چگونه خواهد شد و تست انجام گردد که چه کسانی مبتلا شدند.

  • مازندران خطرپذیرترین استان کشور به لحاظ شیوع کرونا | سفرها مسائل را پیچیده تر می نمایند

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان مازندران که در استانداری مازندران برگزار گردید، با بیان اینکه طبق آنالیز ها مازندران در معرض خطرپذیرترین استان است، گفت: در راستا ورود به استان در جاده هراز شاهد شلوغی و ترافیک در این محور بودیم، با این فرایند طی چند روز آینده تعداد بیماران سرپایی، بعدها بستری و بعدها مرگ و میر افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه استان مازندران نسبت به اوج بیماری که در اسفند ماه داشت الان به شرایط خوبی رسیده است، اضافه نمود: اوایل تعداد بیماران زیاد بود که نگران بودیم به شدت استان های قم و گیلان برسد ولی به خوبی کنترل شد.

معاون کل وزارت بهداشت توضیح داد: درست است تعداد بیماران به میزان قابل توجهی چه در بخش بستری و سرپایی کاهش قابل توجه پیدا نموده ولی همین طور که بیماری در یک کشور و یک بیمار آغاز شد باتوجه به سرعت انتشار تا زمانی که یک بیمار وجود دارد این بیماری در کمین است کاهش بیماری به زیر یک درصد به معنای این نیست که بیماری از بین رفته و تا زمانی که بیماری در دورترین کشور وجود داشته باشد دوباره امکان ابتلا وجود دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه ویروس کرونا در کشور ما دارد می چرخد، افزود: تا زمانی که دارو و واکسن موثر و در دسترس و مورد استطاعت مالی در زندگی و دست و پنجه نرم کردن با کرونا باید عادت کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 خرداد 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1058

به "خطرپذیرترین استان کشور در کرونا ، استاندار: جز من همه مدیران استان کرونا گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرپذیرترین استان کشور در کرونا ، استاندار: جز من همه مدیران استان کرونا گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید