خبرنگاران پایداری شبکه برق خوزستان با افتتاح 40 پروژه

به گزارش مجله گرافیک، اهواز-خبرنگاران- 40 پروژه صنعت برق خوزستان روز سه شنبه در حالی از طریق ویدئو کنفرانس از سوی وزیر نیرو افتتاح شد که بهره برداری از این طرح ها علاوه بر افزایش 70درصدی ظرفیت انتقال شبکه برق خوزستان ، پایداری شبکه برق این استان را نیز به دنبال خواهد داشت.

خبرنگاران پایداری شبکه برق خوزستان با افتتاح 40 پروژه

به گزارش خبرنگاران رضا اردکانیان وزیر نیرو روز سه شنبه در دهمین هفته از پویش هر هفته الف، ب، ایران با هدف افتتاح 40 پروژه برق منطقه ای خوزستان به صورت ویدئوکنفرانس گفت: امسال پروژه های بسکمک در حوزه صنعت برق برای خدمات رسانی به مردم در سراسر کشور افتتاح می شود.

وی اضافه کرد: 40 پروژه صنعت برق خوزستان با اعتبار سه هزار و 110 میلیارد ریال در این پویش به بهره برداری رسید، این پروژه ها شامل 185 کیلومتر خط ایجاد شده ،تعویض بیش از 123 کیلومتر هادی معمولی و پرظرفیت و همچنین ایجاد 96 کیلومتر فیبرنوری است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان نیز در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران گفت: با شروع فصل تابستان مساله پایداری شبکه برق خوزستان به یک موضوع مهم تبدیل شده است که بهره برداری از 40 پروژه صنعت برق خوزستان پایداری بیشتر شبکه برق این استان را به دنبال دارد.

فاضل عبیات اضافه کرد: در هفته جاری و هفته آینده شاهد افزایش دمای هوا در شهرهای استان به ویژه اهواز، امیدیه و آغاجاری هستیم از این رو اقدامات شرکت برق منطقه ای و شرکت های توزیع برق برای پایداری شبکه برق بسیار مهم است.

وی اعلام نمود: استان خوزستان در صنعت برق جزء استان های پیشرو بوده است به همین دلیل بسکمک از خطوط انتقال برق و تاسیسات مربوط به آن فرسوده و قدیمی شده اند از این رو اجرای چنین پروژه هایی در پایداری شبکه برق تاثیر مستقیم دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز با بیان اینکه 123.5 کیلومتر شبکه هادی پرظرفیت برق در استان خوزستان تعویض شده است گفت:این اقدام باعث افزایش 70درصدی ظرفیت انتقال شبکه برق خوزستان شد.

محمود دشت بزرگ اضافه کرد: اجرای این پروژه ها حاصل خودباوری و استفاده از دانش بومی نیروهای صنعت برق کشور است.

وی گفت: افزایش قابلیت اطمینان در شبکه ، ارتقای20 درصدی شاخص عملکرد صحیح سیستم های حفاظتی برق خوزستان، رساندن رویت پذیری تاسیسات شبکه و دیسپاچینگ ملی به 99 درصد بخشی از دستاوردهای بزرگ افتتاح این 40 پروژه است.

دشت بزرگ ادامه داد: کمک به تحقق جهش تولید در بخش صنعت و سایر بخش ها، کاهش حوادث و خاموشی ها و همچنین متعادل سازی بارگیری تجهیزات از دیگر ثمرات این پروژه ها است،

طرح های افتتاح شده در صنعت برق خوزستان شامل افزایش ظرفیت پست ها، افزایش ظرفیت بانک خازنی و افزایش طول خطوط در نقاط مختلف استان خوزستان هستند. اجرای این طرح ها باعث تقویت زیرساخت های صنعت برق استان و همچنین پایداری و کاهش خاموشی ها در خوزستان خواهد شد.

آیین افتتاح و بهره برداری از طرح های صنعت برق به صورت همزمان در استان های خوزستان، خراسان شمالی و مازندران از طریق ویدئو کنفرانس برگزار گشت.

استاندار خوزستان سال پیش گفته بود متوسط قطعی برق در استان در سال 95 به ازای هر نفر در استان 2هزار دقیقه در سال بود که درحال حاضر در اهواز به حدود 700 دقیقه و در سایر شهرستان ها به 850 دقیقه در سال کاهش یافته است اما همچنان معتقدم این رقم بالاست و باید کاهش یابد.

هر- هفته -الف -ب-ایران عنوان پویشی است که رضا اردکانیان وزیر نیرو برای افتتاح هفتگی طرح های بزرگ و مهم صنعت آب و برق مطرح کرده است. در این پویش، 227 پروژه با 33 هزار میلیارد تومان اعتبار، تا انتها سال 1399 در 31 استان کشور افتتاح می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1205

به "خبرنگاران پایداری شبکه برق خوزستان با افتتاح 40 پروژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پایداری شبکه برق خوزستان با افتتاح 40 پروژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید