خبرنگاران هدف کنگره زخم و ترمیم ارتقای زندگی مبتلایان به زخم های مزمن است

به گزارش مجله گرافیک، تهران-خبرنگاران- عضو هیات علمی پنجمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت با بیان اینکه زخم های مزمن عواقب مادی و معنوی گسترده ای دارند هدف از برگزاری پنجمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم را ارتقای کیفیت زندگی مبتلایان دانست.

خبرنگاران هدف کنگره زخم و ترمیم ارتقای زندگی مبتلایان به زخم های مزمن است

به گزارش سه شنبه روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر محسن فاتح معاون پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران - برگزار نماینده این کنگره ها - با اشاره به پنجمین کنگره بین المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت که از 12 تا 14 آذرماه برگزار می گردد اضافه نمود: زخم های مزمن یکی از معضلات حوزه سلامت است و هر ساله هزینه های زیادی برای درمان این عارضه در سطح دنیا صرف می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین دلیل این زخم ها را بیماری های عروقی و دیابت تشکیل می دهند و از طرف دیگر شیوع دیابت به دلایل متعددی در حال افزایش است، هر ساله بر تعداد مبتلایان به این عارضه اضافه نموده می گردد و به تبع آن بار هزینه ای بیشتری را بر سیستم های بهداشتی و درمانی وارد می نماید.

فاتح ادامه داد: برگزاری کنگره هایی در زمینه اطلاع رسانی و گفتگو بین اندیشمندان و محققین این حوزه می تواند باعث ارتقای کیفی و کمی خدمات مراقبتی و درمانی در زمینه زخم و به ارتقای سطح سلامت جامعه گردد که این مساله ماموریت اصلی تمام مراکز تحقیقاتی و خدماتی در حوزه سلامت است.

عضو هیات علمی پنجمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت گفت: شاخصه اصلی کنگره سال جاری در مقایسه با سال های گذشته برگزاری آن در قالب یک وبینار بین المللی است. این فضا فرصت مناسبی برای بهره مندی از دانش و تجربیات صاحب نظران حوزه زخم و ترمیم بافت است، بدون اینکه ضرورتی بر حضور فیزیکی ایشان در محل برگزاری باشد. در واقع دست اندرکاران این وبینار توانسته اند تهدید ناشی از شرایط همه گیری کرونا را به فرصتی برای تبادل اطلاعات علمی و ارائه راهکارهایی برای دوره پس از کرونا تبدیل نمایند.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ادامه داد: موضوعات این کنگره گذشته از آن که در زمینه روینمودهای نوین درمان زخم در شرایط همه گیری کووید 19 است، در 8 محور با سخنرانی هایی در زمینه اقدامات جراحی، کاربردهای نانوذرات و زیست مواد در ترمیم زخم، نقش فرآورده های طبی در توسعه روش های درمانی در مدیریت زخم، نوآوری های ارائه شده در درمان زخم های مزمن، کاربرد طب تجربی در ترمیم زخم، نقش تله مدیسین و ابزارهای دیجیتال در درمان زخم و چالش های موجود در ترمیم زخم انجام می گردد.

وی گفت: این کنگره با دعوت از متخصصین بالینی و علوم پایه که در زمینه زخم و ترمیم بافت فعالیت دارند فرصت مغتنمی را برای دانش پژوهان این موضوع مهیا نموده تا از این طریق بتوانند پاسخ سوالات موجود در این زمینه را یافته و در موارد مبهم از اجماع نظرات اساتید بهره مند شوند.

فاتح با بیان اینکه ابتلا به زخم مزمن تمام جوانب زندگی فرد مبتلا از جمله تعاملات فردی و اجتماعی او را را تحت تاثیر قرار می دهد اضافه نمود: هر اقدامی که بتواند دوره ابتلا و عوارض ناشی از آن را کاهش دهد می تواند کیفیت زندگی آن ها را ارتقا دهد. عوارض این اختلالات می توانند باعث وقوع اقداماتی نظیر ضرورت قطع عضو در ادامه سیر بیماری شوند که بالطبع تغییرات غیرقابل اجتنابی را در سبک زندگی مبتلایان به همراه خواهد داشت.

علاقه مندان می توانند اطلاعات بیشتر را از سایت کنگره زخم و ترمیم بافت یا بخش کنگره سایت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران دریافت نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1438

به "خبرنگاران هدف کنگره زخم و ترمیم ارتقای زندگی مبتلایان به زخم های مزمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هدف کنگره زخم و ترمیم ارتقای زندگی مبتلایان به زخم های مزمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید