خبرنگاران سفیر ایران: متجاوزان از قحطی به عنوان سلاح علیه یمن استفاده می نمایند

به گزارش مجله گرافیک، تهران - خبرنگاران - سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن پنجشنبه شب در توییتی نوشت: متجاوزان به یمن از محاصره و قحطی به عنوان سلاحی علیه این کشور استفاده می نمایند.

خبرنگاران سفیر ایران: متجاوزان از قحطی به عنوان سلاح علیه یمن استفاده می نمایند

به گزارش خبرنگاران، حسن ایرلو در توییتی نوشت: متجاوزان به یمن بعد از این که فهمیدند ادامه جنگ به نفع صنعا است بر گزینه حل سیاسی متمرکز شده و سایرین را به کارشکنی متهم می نمایند و از محاصره و قحطی بعنوان سلاحی علیه یمن استفاده می نمایند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن در ادامه نوشته است: این مخالف شعارهای انسان محبت آمیز آنهاست و نشان از رفتار غیرانسانی آن ها ضد ملت ها دارد.

پیش تر نیز دفتر سیاسی جنبش انصارالله در بیانیه ای اعلام نموده بود: مواضع بین المللی درخصوص تحولات مأرب پوششی برای تداوم تجاوز است.

در بیاینه دفتر سیاسی جنبش انصارالله آمده است: ما مواضع مذموم بین المللی درخصوص تحولات مأرب را پوششی برای تداوم تجاوز و محاصره علیه یمن و یاری به گروه های تکفیری می دانیم که به صفوف متجاوزان و اشغالگران در این استان پیوسته اند همان گونه که داعش اخیرا در بیانیه ای حضورش را در نبردهای مأرب تایید کرد.

براساس واقعیت تحولات سریع در مأرب که از پیش بینی سقوط قریب الوقوع شهر به دست نیروهای صنعا خبر می دهد، عربستان برای دستیابی به دستاوردها یا حداقل اطمینان از حفاظت از آن در حال افزایش تحرکات منطقه ای و بین المللی خود است؛ زیرا شکست در این برگه مهم است چون که آخرین منطقه در شمال است و تنها دستاورد عربستان در سال های گذشته از عمر جنگ یمن بوده که با آن مانور داده است.

ائتلاف سعودی از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی شروع کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تا به امروز هزاران یمنی کشته شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1596

به "خبرنگاران سفیر ایران: متجاوزان از قحطی به عنوان سلاح علیه یمن استفاده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفیر ایران: متجاوزان از قحطی به عنوان سلاح علیه یمن استفاده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید