خبرنگاران استاندار خوزستان:مردم برای مقابله با کرونا خود را با شرایط جدید وفق دهند

به گزارش مجله گرافیک، اهواز - خبرنگاران - استاندار خوزستان گفت: مردم و مسوولان تا زمان خاتمه یافتن بحران ناشی از ویروس کرونا باید با رعایت دقیق نکات بهداشتی ، رفتار، زندگی و کار خود را با شرایط جدید وفق دهند.

خبرنگاران استاندار خوزستان:مردم برای مقابله با کرونا خود را با شرایط جدید وفق دهند

به گزارش مجله گرافیک غلامرضا شریعتی آدینه در ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای استانداری با اشاره به اینکه ایران به خوبی توانسته این بحران را مدیریت کند اعلام کرد: در بحث کرونا رعایت فاصله اجتماعی و فیزیکی یکی از راه های اساسی برای جلوگیری از گسترش این ویروس است.

وی با بیان اینکه تا به امروز هیچ واکسن و دارویی برای این ویروس وجود ندارد گفت: با مداخله مسوولان برای کنترل این ویروس می توان از انتشار بیشتر آن جلوگیری کرد.

استاندار خوزستان ادامه داد: این احتمال وجود دارد که در گرما فعالیت ویروس کرونا کمتر گردد اما چون هنوز اطلاعات زیادی از این ویروس وجود ندارد و از طرفی این ویروس می تواند در قلب نیز زنده بماند این احتمال ضعیف است.

وی گفت: باید شرایط نگهداری و کنترل را به گونه ای جلو ببریم تا دارویی برای این ویروس فراوری گردد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه میزان کشندگی این ویروس رو به افزایش است اضافه نمود: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی این ویروس تا 4.25 درصد احتمال کشندگی به ویژه برای افراد دارای بیماری زمینه ای را دارد.

شریعتی گفت: تصمیم گرفته شده برای جلوگیری از تردد مردم در شهر تمامی اصناف به جز عرضه کنندگان مواد غذایی تعطیل شوند به همین دلیل سازمان صمت استان باید برای جلوگیری از هر گونه گران فروشی کالاها به خوبی اصناف را کنترل کند و به صورت هفتگی نشست تنظیم بازار استان خوزستان تشکیل گردد.

از هفته گذشته برای جلوگیری از تردد مردم در بازار و مناطق شلوغ دستورالعمل تعطیلی اصناف در استان خوزستان ابلاغ شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز تا کنون 610 نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند.

خروج رودخانه مارون از خشکی

استاندار خوزستان در ادامه به شرایط بارندگی در این استان اشاره نمود و گفت: سامانه بارشی در یک هفته اخیر در حوضه رودخانه های کرخه و دز فعالیت داشته که شرایط تامین آب این 2 حوضه بهبود یافته است ، برای شرایط آبی رودخانه مارون نگران بودیم که از دیروز با فعالیت یک سامانه بارشی بر رودخانه مارون سال جاری مشکل تامین آب در این رودخانه را نخواهیم داشت.

وی گفت: برآورد شده که با فعالیت سامانه بارشی از فردا در استان 180 میلیون مترمکعب آب وارد مارون گردد و از 600 میلیون مترمکعب ظرفیت خالی حوضه رودخانه مارون تنها 300 میلیون متر مکعب آن خالی از آب بماند.

استاندار خوزستان ادامه داد: شرایط آبی رودخانه های دز و کرخه خوب است و رودخانه کارون 3.5 میلیارد مترمکعب فضای خالی از آب دارد که بارش های فروردین ماه یک میلیارد مترمکعب آورد آب برای کارون خواهد داشت.

یاری به مرغداران برای جوجه ریزی

شریعتی به مسائل مرغداران نیز اشاره نمود و ادامه داد: برای یاری به مرغداران باید به صورت جدی ورود کرد و با متخلفان در این حوزه برخورد جدی انجام گردد تا با کمبود مرغ در بازار روبرو نشویم.

استاندار خوزستان گفت: مرغداران باید احساس امنیت و آرامش داشته باشند تا توان جوجه ریزی را داشته باشند.

هیچ مسئله ای در تامین کالای اساسی نیست

شریعتی همچنین در مورد تامین کالاهای اساسی گفت: مردم این اطمینان را داشته باشند که هیچ مسئله ای در زمینه تامین و توزیع کالا در استان خوزستان و برای کشور از بندر امام خمینی (ره) وجود ندارد و کالا به صورت منظم در استان و کشور از سوی خوزستان در حال توزیع است.

استاندار خوزستان اعلام کرد: باید خدمات رسانی در کمال آرامش و سلامت به مردم در این شرایط انجام گردد. فروشگاه های زنجیره ای که در این شرایط فعالیت دارند باید تمهیدات لازم برای ضدعفونی و رعایت بهداشت مردم را داشته باشند.

استاندار خوزستان اعلام کرد: در این شرایط بحرانی بعضی شایعه ها باعث تشویش اذهان عمومی می گردد به عنوان مثال اخیرا شایعه شده بود که پمپ بنزین بعضی شهرستان ها به دلیل نبود بنزین تعطیل شده اند در صورتیکه هیچگونه کمبود بنزین در استان خوزستان وجود ندارد و هیچ صندلی سوختی تعطیل نیست.

شریعتی درادامه با اشاره به همکاری نکردن بعضی از شرکت های کشت و صنعت نیشکر در تامین شکر مورد احتیاج استان اضافه نمود: شرکت کشت و صنعت کارون که موظف به تامین شکر استان است ،با وجود اینکه مسوولان در استان مسائل مختلف آن را حل کردند اما همکاری لازم در زمینه تامین شکر مورد احتیاج استان را ندارد.

وی گفت: با این شرکت باید برخود جدی گردد، این شرکت موظف به تامین شکر مورد احتیاج استان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 983

به "خبرنگاران استاندار خوزستان:مردم برای مقابله با کرونا خود را با شرایط جدید وفق دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار خوزستان:مردم برای مقابله با کرونا خود را با شرایط جدید وفق دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید