خبرنگاران آماده باش جنگلبانان گلستانی برای خاموش کردن آتش

به گزارش مجله گرافیک، گرگان - خبرنگاران - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دما تا 40 درجه و سرعت وزش باد تا 90 کیلومتر بر ساعت طی 24 ساعت آینده، جنگلبانان و قرقبانان استان برای مقابله با آتش سوزی احتمالی عرصه های منابع طبیعی استان به حالت آماده باش درآمدند.

خبرنگاران آماده باش جنگلبانان گلستانی برای خاموش کردن آتش

ابوطالب قزل سفلو شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: برای مقابله با آتش سوزی احتمالی در استان تجهیزات انفرادی و خودروهای در اختیار جنگلبانان بازبینی شده و آماده ارایه خدمات به شرایط بحرانی احتمالی است.

وی همچنین از برگزاری کارگروه مقابله با حریق جنگل و مرتع گلستان برای آمادگی بیشتر این اداره کل اطلاع داد و گفت: این اداره کل 5 پایگاه اطفای حریق، 32 سرجنگلبانی و 13 پاسگاه ویژه با ظرفیت 410 نیروی جنگلبان و ستادی دارد.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان هر ساله قبل از شروع فصل تابستان، تقویت گشت های حفاظتی و برقراری کشیک های منظم در شهرستان ها، ایجاد آتش بُر در مناطق پرخطر با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و کشاورزان، تعمیر و آماده سازی خودروها و ادوات اطفای حریق، برای آمادگی بیشتر در مقابله با آتش سوزی احتمالی عرصه های منابع طبیعی را در دستور کار دارد.

زمین های زیر پوشش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزون بر یک میلیون و 397 هزار و 244 هکتار است که 452 هزار و 185 هکتار آن جنگل، 862 هزار و 825 هکتار مرتع، حدود 20 هزار هکتار ساحل و 62 هزار و 420 هکتار زمین های مستحدث و موات است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1127

به "خبرنگاران آماده باش جنگلبانان گلستانی برای خاموش کردن آتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آماده باش جنگلبانان گلستانی برای خاموش کردن آتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید