حمایت روس نفت از ادامه همکاری نفتی با عربستان

به گزارش مجله گرافیک، خبرگزاری ریا به نقل از مدیرعامل بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه نوشت: روسیه و عربستان سعودی باید ارتباطشان را حفظ کنند.

حمایت روس نفت از ادامه همکاری نفتی با عربستان

به گزارش خبرنگاران، ایگور سچین، مدیرعامل شرکت روس نفت گفت: تردیدی ندارم که تماس میان روسیه و عربستان سعودی باید حفظ شود. این دو کشور بزرگترین تولیدکنندگان نفت هستند و باید برای مبادله اطلاعات، همکاری کنند.

وی در ادامه افزود: روس نفت برای افت چشمگیر قیمتهای نفت که پس از فروپاشی توافق کاهش تولید نفت میان کشورهای اوپک و غیراوپک روی داد، آماده بود. با این حال، قیمتهای جهانی نفت در صورت حذف نفت شیل آمریکا از بازار، می تواند تا پایان سال 2020 به مرز 60 دلار در هر بشکه برشود.

سچین که پیش از این علنا با همکاری سه ساله میان تولیدکنندگان نفت مخالفت کرده بود، اظهار کرد: گروه اوپک پلاس از زمانی که عوامل دیگر روی قیمتهای نفت تاثیر گذار شدند، قدرت خود را از دست داده است.

مدیرعامل روس نفت اظهار کرد: شماری کشورهای تولیدکننده نفت در جهان وجود دارند که هرگز جزء هیچ توافقی نبودند و نمی خواهند به توافقی ملحق شوند. آیا کاهش تولید در شرایطی که سایر تولیدکنندگان تولیدشان را افزایش می دهند منطقی است؟

پس از آن که روسیه و عربستان سعودی در مذاکرات ماه جاری وین نتوانستند درباره سیاست تولید نفت به توافق برسند، پیمان محدودیت عرضه میان کشورهای اوپک و غیراوپک در 31 مارس منقضی می شود. روسیه پیشنهاد کرده بود پیمان نفتی تا روشن شدن اثرات شیوع کرونا بر تقاضا، تمدید شود اما عربستان سعودی خواستار کاهش بیشتر تولید بود.

نفت برنت روز جمعه یک دلار و 49 سنت معادل 5.2 درصد سقوط کرد و در 26 دلار و 98 سنت در هر بشکه بسته شد که بسیار پایین تر از قیمت 46 دلار در زمان شکست مذاکرات اوپک پلاس است.

بر اساس گزارش رویترز، اکنون که هیچ همکاری نفتی وجود ندارد، عربستان سعودی و روسیه که بزرگترین صادرکنندگان نفت هستند، وارد جنگ قیمت شده اند که به گفته مدیرعامل روس نفت، غیرقابل اجتناب بوده است؛ زیرا مسکو باید سهم بازارش را حفظ کند و مانع از سود بردن تولیدکنندگان خارج از اوپک پلاس از کاهش تولید شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 974

به "حمایت روس نفت از ادامه همکاری نفتی با عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت روس نفت از ادامه همکاری نفتی با عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید