حضور فعال شرکت های نفتی روسیه در سوریه

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران : دو شرکت نفتی روسیه برای گسترش فعالیت های خود، اقدام به تأسیس شعبه در دمشق نموده اند.

حضور فعال شرکت های نفتی روسیه در سوریه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دو شرکت نفتی روسیه پس از تصویب وزارت اقتصاد و تجارت خارجی دولت سوریه، دو شعبه در دمشق، پایتخت سوریه برای انجام عملیات اکتشاف، توسعه و فراوری نفت، افتتاح کردند. شرکت های Mercury و Villada قبل از این مجوز نیز قراردادهایی در زمینه نقشه برداری، حفاری و فراوری در بخش های نفت و گاز در مناطق مرکزی و شرقی سوریه، منعقد نموده بودند.

افتتاح شعب این دو شرکت، نزدیک به یک ماه پس از افتتاح شعبه شرکت روسی STG Technology در دمشق صورت می گیرد و هدف آن ارائه خدمات در زمینه های نفت، گاز، منابع معدنی، تجارت مواد معدنی و شیمیایی است.

شرکت روسی Soyuz Nafta Gas اولین شرکتی بود که در سال 2013 با دولت سوریه برای تحقیق در خصوص نفت و گاز در مرزهای آبی سوریه در مدیترانه، قراردادی منعقد کرد. این قرارداد شامل عملیات اکتشافی در مساحت 2.190 کیلومترمربع برای مدت 25 سال بود

سپس شرکت Stroytransgas در سال 2017 با عقد قراردادهایی، اکتشاف گاز و نفت در سواحل طرطوس و بانیاس، علاوه بر میدان قره در حومه حمص و همچنین حق استخراج فسفات از معادن الشرقیه در پالمیرا را دنبال کرد.

این در حالی است که شرکت های ایرانی به دلیل انجام پروژه هایی در خلیج فارس ونیز آب های عمیق دریای خزر، تجربه بیشتری نسبت به شرکت های روسی در عرصه حفاری و استخراج دریایی دارند و در نتیجه، می توانند نقش فعال تری نسبت به شرکت های روسی داشته باشند.

لازم به ذکر است یکی از دلایل مهم حضور فعال شرکت های روسی در صنعت نفت و گاز سوریه، حضور طولانی مدت بعضی از این شرکت ها در دوران قبل از بحران و نیز کوشش و اراده حاکمیت روسیه برای اخذ قراردادهایی در بخش های سودده به جهت تحکیم نفوذ مالی در سوریه است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1456

به "حضور فعال شرکت های نفتی روسیه در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور فعال شرکت های نفتی روسیه در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید