جزئیات دو نوبت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش مجله گرافیک، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با افزایش حقوق و متناسب سازی، فاصله دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر صندوق ها تقریبا برطرف می گردد.

جزئیات دو نوبت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، مصطفی سالاری در مورد برنامه های سال آینده برای افزایش حقوق بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای سال جاری یک برنامه افزایش معمول سنواتی که مربوط به ماده 96 می گردد و یکی هم متناسب سازی است که برای بار دوم طی 10 ماه گذشته انجام می گردد.

وی تاکید نمود: با اعمال افزایش حقوق و متناسب سازی، فاصله ای که بین حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با صندوق های دیگر ایجاد شده بود، تقریباً برطرف می گردد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه متناسب سازی مطالبه حداکثری بازنشستگان بوده است، گفت: هم دولت و هم مجلس برای اجرایی شدن این مطالبه یاری کردند و متناسب سازی دستور رئیس جمهور نیز بوده است.

وی ادامه داد: همه موارد دست به دست هم دادند تا بتوانیم منابع را حداقل به صورت مصوب تأمین کنیم البته این اعتبار هنوز عملیاتی نشده و در بودجه سال 1400 آمده است و طبیعتاً تا زمانی که بودجه به دست ما برسد زمان می برد اما ما این مصوبه را اجرایی می کنیم به پشتوانه آن چیزی در قانون بودجه آمده و منابعی که حاصل خواهد شد.

به گفته سالاری، همه منابعی که از متناسب سازی به علاوه ماده 96 افزایش سنواتی می گذاریم، مربوط به آن چیزی که در بودجه کل کشور آمده نیست و بخش اعظم آن مربوط به درآمدهای اختصاصی سازمان تأمین اجتماعی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ متناسب سازی در پایه حقوق بازنشستگان محاسبه می گردد یا خیر گفت: در مرحله اول متناسب سازی نیز این مبلغ بر روی پایه بازنشستگان آمد و در مهر و آبان کامل بر روی پایه حقوق نهاده شد. هیچ موردی نداریم که آیتم جداگانه گذاشته باشیم و روی پایه نیامده باشد چرا که وقتی روی پایه می آید مشمول افزایش سنواتی سال های بعد نیز خواهد شد اما اگر عدد ثابت باشد این امکان وجود ندارد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا با افزایش های عنوان شده، حقوق بازنشستگان سازمان به بیش از 4 میلیون تومان در ماه می رسد یا خیر گفت: تا یک هفته آینده می توانیم مبلغ دقیق آن را تعیین کنیم. باید نشست های با کانون عالی بازنشستگان بگذاریم و فرمول را نهایی کنیم ولی حتماً افزایش حقوق ها، افزایش خوبی خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1658

به "جزئیات دو نوبت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دو نوبت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید