ثبت 41 مرگ کرونایی در فارس

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران/فارس معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز شمار جان باختگان از بیماری کرونا در فارس طی 24 ساعت گذشته را 41 نفر خاطرنشان کرد.

ثبت 41 مرگ کرونایی در فارس

دکتر علی اکبری یکشنبه 25 آبان در جمع خبرنگاران، از افزایش شمار قربانیان بیماری کرونا در مقایسه با روز گذشته اطلاع داد و گفت: با اضافه شدن 41 فوتی، شمار جان باختگان کووید19 از ابتدای شیوع تا به امروز در استان فارس به 1950 نفر رسیده است.

اکبری با اشاره به ثبت 430 هزار و 682 مورد نمونه گیری از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز در فارس، گفت: تعداد بیماران با اضافه شدن بیماران جدید در 24 ساعت گذشته در فارس به 117 هزار و 687 مورد رسیده است.

بحران کمبود تخت بیمارستانی

معاون درمان علوم پزشکی شیراز با بحرانی خواندن شرایط تخت های بیمارستانی در استان فارس، گفت: با توجه به فرایند افزایش تعداد بیماران جدید مبتلا به کرونا، کمبود تخت برای بستری شدن بیماران جدید در فارس، یک بحران بسیار بسیار جدی ست.

اکبری گفت: طی 24 ساعت گذشته شاهد پذیرش 380 بیمار جدید در بیمارستان های فارس بوده ایم و این آمار به تنهایی معنا کننده یک بحران در فارس است و در کنار آن، رسیدن عدد بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه به 336 نفر نیز عمق مشکل را نشان می دهد.

معاون درمان علوم پزشکی شیراز در عین حال به واسطه اینکه 101 هزار و 172 بیمار از میان 117 هزار و 687 بیمار، بهبود یافته اند، ابراز خرسندی کرد.

اکبری تاکید نمود که حمایت مردم در شرایط کنونی از مدافعان سلامت، با رعایت پروتکل بهداشتی، نقش موثری در برون رفت از این بحران دارد و ضروری است مردم بیش از پیش نسبت به رعایت اصول مهمی مانند استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و مهمانی ها، دقت نظر داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1420

به "ثبت 41 مرگ کرونایی در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 41 مرگ کرونایی در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید