توقف بازرسی های متقابل نظامی روسیه-آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا

به گزارش مجله گرافیک، روسیه و آمریکا با توجه به شیوع ویروس کرونا، بازرسی های متقابل از تاسیسات نظامی دو کشور در چارچوب پیمان کاهش و محدودسازی تسلیحات راهبردی تهاجمی را متوقف و نشست بعدی رایزنی های دوجانبه هم به زمان دیگری موکول شد.

توقف بازرسی های متقابل نظامی روسیه-آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک به نقل از خبرگزاری تاس، دریل کیمبول رئیس انجمن کنترل تسلیحات آمریکا صبح امروز اعلام نمود، با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا در سطح جهانی ، روسیه و ایالات متحده فعالیت های بازرسی متقابل از تاسیسات نظامی یکدیگر در چارچوب پیمان مربوط به ادامه کاهش و محدود سازی تسلیحات راهبردی تهاجمی (استارت-3) را به حالت تعلیق درآورده ا ند.

طبق اطلاعات وی ، مسکو و واشنگتن اخیراً تصمیم گرفتند تا بازرسی های کنونی در چارچوب این پیمان قبل از شروع ماه مه متوقف شوند.

کیمبول اضافه کرد، علاوه بر این ، به دلیل گسترش ویروس جدید کرونا، روسیه و ایالات متحده موافقت نموده اند تا نشست بعدی کمیسیون رایزنی های دوجانبه در زمینه مسئله کنترل تسلیحات که قرار بود در ماه مارس برگزار گردد ، به زمان دیگری موکول گردد.

وی یادآور شد که اطلاعاتش به استناد از محافل دیپلماتیک و کنگره آمریکاست.

بر اساس توافق مقامات مسکو و واشنگتن، به منظور اطمینان از اجرای اهداف و مفاد پیمان استارت-3، بازرسی هایی توسط نمایندگان طرفین از تاسیسات نظامی مربوطه در دو کشور، از جمله در پایگاه های موشک های بالستیک قاره پیما ، پایگاه های زیردریایی ها و پایگاه های هوایی ، انجام گردد. مطابق پروتکل پیمان استارت، هر طرف دارای سهمیه سالانه 18 بازرسی است.

انجمن کنترل تسلیحات ایالات متحده که در حال حاضر به سرپرستی این متخصص آمریکا، در سال 1971 تأسیس شد. این مرکز در واشنگتن مستقر بوده و یکی از مشهورترین سازمان های غیردولتی آمریکاست که از تقویت رژیم های بین المللی برای منع گسترش تسلیحات و خلع سلاح حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 992

به "توقف بازرسی های متقابل نظامی روسیه-آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف بازرسی های متقابل نظامی روسیه-آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید