تندگویان: هر جوان ایرانی باید بداندیک اعتبار معین از منابع این کشور دارد

به گزارش مجله گرافیک، تهران (پانا) - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد عدم نظارت جامعی که بتواند در توزیع اعتبارات دخالت سریع و مستقیم داشته باشد و از هدر رفت منابع جلوگیری کند، منجر به شکست در بحث اقتصاد می گردد؛ به طوری که بحران مالی دهه شصتی ها یقینا برای دهه هفتادی ها و هشتادی ها بسیار بیشتر می گردد.

تندگویان: هر جوان ایرانی باید بداندیک اعتبار معین از منابع این کشور دارد

به گزارش ایسنا، محمد مهدی تندگویان اظهار کرد: منابعی که در حوزه جوانان صرف می گردد باید به گونه ای تجمیع گردد که مدیریت آن و مجوز پرداخت و استفاده از منابع تنها از یک نهاد سیاست گذار واحد انجام گردد حتی اگر در اختیار چندین نهاد باشد. در نهایت تمام این اعتبارات باید به جامعه هدف اختصاص پیدا کند.

معاون ساماندهی امور جوانان ادامه داد: من نام چنین اراده ای برای تجمیع منابع را اصلاح ساختار بودجه نمی گذارم بلکه تا وقتی که انقلابی در ساختار بودجه انجام نگردد ما در این بخش دچار گرفتاری خواهیم بود. باید جلوی رانت ها، ویژه خواری ها و بهره برداری از منابع گرفته گردد.

وی معتقد است که هر جوان ایرانی باید بداند یک اعتبار تعیین از منابع این کشور دارد که متعلق به او است که اگر خودش توانایی استفاده از آن را ندارد، دولت موطف است در راستای توانمندسازی و آموزش به جوان فعالیت کند تا جوان بتواند از اعتبار اختصاص داده شده به خود بهره برداری کند.

تندگویان توضیح داد: دولت باید در عمل خادم مردم و جوانان باشد. این همان چیزی است که سال ها شعار آن را دادیم، اما عملی نکردیم. دولت خادم جوانان نیست. دولت دارایی مردم و جوانان را در اختیار دارد؛ در حالی که خادم نباید دارایی مردم را در اختیار داشته باشد و تنها باید بر مدل تخصیص و توزیع عادلانه دارایی ها نظارت کند و فرهنگ سازی و آموزش های لازم برای بهره برداری از منابع را به مردم ارائه دهد.

وی اضافه نمود: تا زمانی که دارایی ها و منابع و اعتبارات در اختیار بخش دولتی است و مستقیما به جامعه هدف داده نمی گردد، حتی با اصلاح ساختار بودجه مسائل مالی جوانان حل نخواهد شد؛ بلکه باید انقلابی در بودجه شکل گیرد و اعتبارات به جامعه هدف تعلق گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1669

به "تندگویان: هر جوان ایرانی باید بداندیک اعتبار معین از منابع این کشور دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تندگویان: هر جوان ایرانی باید بداندیک اعتبار معین از منابع این کشور دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید