تاکید برضرورت برگزاری مانور سراسری زلزله

به گزارش مجله گرافیک، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت برگزاری مانور سراسری زلزله در کل کشور با همکاری تمامی سازمان ها و مشارکت مردم تاکید نمود.

تاکید برضرورت برگزاری مانور سراسری زلزله

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در ملاقات با فرمانده یگان ویژه تهران عظیم که در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران انجام شد، گفت: احتمال وقوع زلزله در تهران همواره وجود دارد، از طرف دیگر با توجه به جمعیت ثابت تهران و جمعیت شناوری که از اطراف به تهران می آیند با فرهنگ های متفاوتی روبه رو هستیم؛ بنابراین در زمان بحران مسائل امنیت جانی و اقتصادی شهروندان بسیار حائز اهمیت است که از هم اکنون احتیاجمند برنامه ریزی های لازم در مورد آن هستیم.

وی در مورد زمینه های همکاری با یگان ویژه اضافه نمود: علاوه بر تامین امنیت، همچنین در صورت وقوع بحران های طبیعی احتیاجمند امدار رسانی سریع هستیم و بازگشایی راستا های امدادی در این شرایط بسیار حائز اهمیت است. باید در زمان عادی با تمرین و ممارست نحوه مشارکت با سازمان های مختلف و نحوه برخورد با مردم برنامه ریزی و تمرین گردد، زیرا ممکن است بلافاصله بعد از زلزله با بحران های اجتماعی روبرو شویم.

کرمی محمدی افزود: قبل از تصویب قانون جدید مدیریت بحران، شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران مسئول ایجاد هماهنگی بین سازمان های تخصصی بود که با قانون جدید مدیریت بحران و حذف شورای هماهنگی، موضوع ایجاد هماهنگی تعیین نیست. کار شورای هماهنگی این بود که بدانیم به چه برنامه ها و چه امکاناتی احتیاج داریم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر اینکه باید برای ایجاد هماهنگی های لازم در زمان وقوع زلزله و بعد از زلزله با سازمان های مختلف جلسات مستمر برگزار گردد، گفت: در همین خصوص برگزاری یک مانور سراسری زلزله در کل کشور با همکاری تمامی سازمان ها و با مشارکت مردم لازم است تا با انجام شبیه سازی شرایط وقوع بحران بتوانیم تعیین کنیم چه میزان آمادگی داریم و چه امکاناتی مورد احتیاج است.

سردار امجدیان، فرمانده یگان ویژه تهران عظیم نیز در این ملاقات با استقبال از پیشنهاد برگزاری مانور مشترک سراسری گفت: برای رسیدن به گفتمان مشترک و استفاده از تجهیزات و نحوه امداد رسانی در بحران ها از برگزاری رزمایش و مانور های سراسری استقبال و همکاری خواهیم کرد. ضمن اینکه باید در این زمینه دستورالعمل های لازم تهیه گردد.

فرمانده یگان ویژه تهران عظیم گفت: ظرفیت های خوبی برای برنامه ریزی در حوزه آمادگی در برابر سوانح وجود دارد. در حوزه های مردم یاری مانند یاری رسانی به مردم در زمان بحران از جمله برف یا سیل می توان همکاری کرد. ما در شرایط سخت سیل پل دختر در کنار مردم بودیم و سعی کردیم از ایجاد بحران های ثانویه مانند سرقت اموال مردم جلوگیری گردد.

وی با بیان اینکه چنانچه در برابر بحران های غیر مترقبه اتحاد و همدلی داشته باشیم پیروز تر خواهیم بود، اضافه نمود: ایجاد اتحاد و همدلی در مدیریت بحران اصل بسیار مهمی است و می توان با اتحاد و همدلی بین نیرو ها و مردم پیروزیت های خوبی در یاری رسانی در حوادث غیر مترقبه بدست آورد.

سردار امجدیان فرمانده یگان ویژه تهران عظیم در بازدید از مرکز فرماندهی مدیریت بحران تهران ضمن آشنایی با فعالیت های این مجموعه در رصد و پایش حوادث و سوانح، طرح ها و همچنین برنامه های حوزه پیشگیری و کاهش خطرپذیری در جریان کم و کیف عملکرد سامانه های هشدار سریع زلزله، تخمین خسارت، هواشناسی و هشدار سیل نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1294

به "تاکید برضرورت برگزاری مانور سراسری زلزله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید برضرورت برگزاری مانور سراسری زلزله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید