بزرگداشت مسعود کیمیایی در کانادا برگزار گردید، اکران قهرمان آخر

به گزارش خبرنگاران، مراسم شب سینمای مسعود کیمیایی با نمایش مستند قهرمان آخر ساخته جواد طوسی که به زندگی حرفه ای این فیلمساز می پردازد، بامداد امروز یکشنبه پنج خردادماه در بنیاد پریا تورنتو کانادا به همت گروه هنری موج نو با مدیریت عارف محمدی برگزار گردید.

بزرگداشت مسعود کیمیایی در کانادا برگزار گردید، اکران قهرمان آخر

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

کیمیایی در پیامی ویدئویی ضمن تشکر از بانیان این مراسم درباره سختی های ساخت یک مستند گفت: زمانی که جواد طوسی پیشنهاد ساخت یک مستند از فیلم های من را داد به وی گفتم که ساخت مستند کار مسئله ای است چرا که مستندات سخت کنار هم جمع می شوند. با این حال جواد طوسی به دلیل اینکه به سینمای من علاقه مند است و خودش نیز به همین شکل فکر می نماید این فیلم را ساخت.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: پیش از ساخت قهرمان آخر چند فیلم از من ساخته شده است که دوستشان ندارم. فیلمی که بهتر از آثار دیگر ساخته شده فیلم المیرا مقدم با نام سوار خسته می تازد است؛ در واقع این فیلم به آن بخشی از من که به ادبیات مربوط می گردد پرداخته است.

در این مراسم پس از نمایش قهرمان آخر، محمدمهدی دادگو تهیه کننده سینما و تلویزیون، حسین معززی نیا منتقد، نویسنده و مدرس سینما و عارف محمدی منتقد و مستندساز و مجری برنامه درباره موج نو در سینمای ایران، سینمای کیمیایی و نقش آثار او در تاریخ سینمای ایران صحبت کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 2 شهریور 1398 شناسه مطلب: 271

به "بزرگداشت مسعود کیمیایی در کانادا برگزار گردید، اکران قهرمان آخر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگداشت مسعود کیمیایی در کانادا برگزار گردید، اکران قهرمان آخر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید