بحران سیاسی در ایتالیا ، سالوینی از انتخابات زودهنگام می گوید

به گزارش مجله گرافیک، تداوم اختلاف در دولت ائتلافی ایتالیا و تنش میان رهبران دو حزب ائتلافی، بحران سیاسی را برای دولت این کشور رقم زده است.

بحران سیاسی در ایتالیا ، سالوینی از انتخابات زودهنگام می گوید

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز پنجشنبه 17 مردادماه (8 اوت) خطاب به ماتئو سالوینی، وزیر کشور (رهبر حزب لیگ) گفت که باید برای ایتالیایی ها شرح دهد که چرا به دنبال سقوط دولت ائتلافی این کشور است.

سالوینی پیش از این گفته بود که ائتلاف حزب وی با جنبش پنج ستاره به رهبری لوئیجی دی مایو، وزیر توسعه مالی شکست خورده و وی خواهان یک انتخابات تازه است.

تداوم اختلاف در دولت ائتلافی ایتالیا و تنش میان رهبران دو حزب، بحران سیاسی کنونی را برای دولت این کشور رقم زده است. این بحران از اختلاف نظر میان دو حزب بر سر پروژه قطار سریع السیر بین شهرهای تورین در ایتالیا و لیون در فرانسه شروع شد و همچنان ادامه دارد.

کونته در این باره گفت: این مسئولیت وزیر کشور نیست که در مجلس جلسه تشکیل دهد یا برای حل بحران سیاسی دستورالعمل ارائه کند.

وی در ادامه اضافه کرد: بحرانی که ماتئو سالوینی شروع نموده است شفاف ترین نوع آن در تاریخ جمهوری ایتالیا است.

کونته که به جنبش پنج ستاره نزدیک است در بیانیه کوتاهی بیان کرد که دیگر حملات سالوینی علیه دولت ائتلافی را نمی پذیرد و وی را به شعار دادن برای جلب حمایت متهم کرد.

وی گفت که وزیر کشور باید برای رای دهندگان ایتالیایی که به دنبال تغییر در وضعیت کشور بودند تعیین کند که چرا در کار دولت ائتلافی اخلال ایجاد نموده و به چه علت به دنبال قطع زودهنگام همکاری با دولت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 281

به "بحران سیاسی در ایتالیا ، سالوینی از انتخابات زودهنگام می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران سیاسی در ایتالیا ، سالوینی از انتخابات زودهنگام می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید