بانک مرکزی 11 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی خریداری کرد

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران، پیرو اطلاعیه روز دوشنبه 5 آبان ماه 1399 در مورد موضع بانک مرکزی در عملیات بازار باز، این بانک در مهلت مشخص شده به وسیله سامانه بازار بین بانکی پنج سفارش فروش اوراق بدهی دولتی از طرف دو بانک دریافت کرد. با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از کمبود نقدینگی در بازار بین بانکی و همچنین فاصله دریافت نرخ سود موزون بازار از نرخ سود هدف، بانک مرکزی اوراق پیشنهادی را در مجموع به ارزش 111.5 هزار میلیارد ریال خریداری کرد. معاملات مربوط به این عملیات توسط کارگزاری بانک مرکزی در روز چهار شنبه 7 آبان ماه انجام شد.

بانک مرکزی 11 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی خریداری کرد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

همچنین در هفته جاری با هدف تأمین نقدینگی بسیار کوتاه مدت (اضطراری) بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی، در قالب قرارداد توافق بازخرید (ریپو) با درخواست اعتبارگیری یک بانک متقاضی به ارزش 3.2 هزار میلیارد ریال موافقت شد و معاملات مربوط به نقل و انتقال اوراق و تسویه ریالی آن در روز درخواست صورت پذیرفت.

شایان ذکر است بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد احتیاج بازار بین بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی اجرا می نماید. موضع این بانک (خرید یا فروش اوراق بدهی دولتی) بر اساس پیش بینی شرایط نقدینگی در بازار بین بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بین بانکی حول نرخ هدف، به وسیله انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین بانکی اعلام خواهد شد. متعاقب اطلاعیه مزبور، بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی می توانند در راستای مدیریت نقدینگی خود در بازار بین بانکی، نسبت به ارسال سفارش ها تا مهلت مشخص شده به وسیله سامانه بازار بین بانکی اقدام نمایند.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1376

به "بانک مرکزی 11 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی خریداری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی 11 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی خریداری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید