بازداشت 10 نفر در کانادا به اتهام کوشش برای پیوستن به داعش

به گزارش مجله گرافیک به نقل از خبرگزاری فرانسه، این افراد در فرودگاه بین المللی مونترال، بازداشت شده اند، و اتهام آنها این است که کوشش داشتند به داعش بپیوندند.

بازداشت 10 نفر در کانادا به اتهام کوشش برای پیوستن به داعش

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

اتهام دقیق این افراد هنوز اعلام نشده، اما اعضای آن به گفته پلیس کانادا قصد داشتند به اعضای داعش در عراق و سوریه ملحق شوند. بر اساس بیانیه ای که توسط پلیس کانادا منتشر شده، گذرنامه این 10 نفر ضبط شده است.

پلیس به دلیل آنکه هنوز اتهام دقیق بازداشت شدگان را اعلام ننموده، هویت آنها را نیز فاش نساخته است. در این بیانیه اما ذکر شده که بازرسان با اعضای خانواده و دوستان بازداشت شدگان ملاقات نموده اند.

این تازه ترین دور از بازداشت افراد در کشورهای غربی است که قصد پیوستن به داعش را داشته یا به عضویت آن درآمده یا از این گروه هوادارای می کردند. سال گذشته در پی اقداماتی ضد تروریستی در کشورهای اروپایی، ده ها مظنون در کشورهای مختلف بازداشت و بعضی نیز در پی حمله نیروهای امنیتی کشته شدند.

برای مثال بریتانیا در تابستان گذشته، سطح اقدامات امنیتی برای مواجهه با کسانی که به تروریست ها در عراق و سوریه پیوسته و به آن کشور باز می گردند را افزایش داد.

در این میان خود کانادا نیز صحنه حملات تروریستی بوده است؛ در مهر ماه سال گذشته، در پی تیراندازی در محوطه مجلس کانادا در شهر اوتاوا، یک سرباز کانادایی نگهبان ساختان مجلس و فرد تیرانداز کشته شدند.

دو روز پیش از آن حمله نیز یک شهروند 25 ساله کانادایی، دو سرباز کانادایی را در منطقه کبک، جایی که مونترال در آن قرار گرفته است، با خودرو زیر گرفت و یکی از آن ها را کشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 390

به "بازداشت 10 نفر در کانادا به اتهام کوشش برای پیوستن به داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 10 نفر در کانادا به اتهام کوشش برای پیوستن به داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید