بار تحریم های ترامپ روی دوش دانشجویان ایرانی دانشگاه های انگلیس

به گزارش مجله گرافیک، مهر نوشت: یک رسانه انگلیسی با توجه به حال و روز دانشجویان ایرانی مشغول تحصیل در این کشور، ادعای آمریکا مبنی بر اینکه مردم عادی هدف تحریم های ضدایرانی نیستند را به چالش کشید.

بار تحریم های ترامپ روی دوش دانشجویان ایرانی دانشگاه های انگلیس

گاردین در گزارشی به وصف حال این روزهای دانشجویان ایرانی مشغول تحصیل در دانشگاه های انگلیس پرداخته و از تاثیر تحریم های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر مردم عادی ایران سخن گفته است.

به گزارش گاردین، بسیاری از دانشجویان ایرانی به دلیل آنکه تحریم ها تراکنش های بانکی را تحت الشعاع قرار داده است، قادر به دریافت پول از خانواده ها برای پرداخت شهریه خود نیستند و کار به جایی رسیده که برخی از دانشگاه ها پیشنهاد می دهند که دانشجویان ایرانی در تعطیلات کریسمس به خانه بازگشته و با پول نقد به دانشگاه بازگردند.

اگرچه شمار دانشجویان ایرانی متاثر از محاصره اقتصادی آمریکا تعیین نیست، اما انجمن ایرانیان لندن، این وضعیت را غم انگیز توصیف می نماید.

این در حالی است که وضعیت پیش آمده فرصتی برای نهادهای علمی بین المللی برای مخالفت با تحریم های ترامپ است.

در همین حال، مت روددا از نمایندگان حزب کارگر انگلیس، از دانشگاه ها می خواهد که شرایط این روزهای دانشجویان ایرانی را در نظر بگیرند.

مطلب گاردین در حالی منتشر می گردد که وزارت خارجه آمریکا در کارزار اعمال فشار علیه ایران، پیوسته مدعی است که هدف از تحریم ها مردم ایران نیستند - ادعایی که روایت روزنامه انگلیسی آن را به چالش می کشد.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 113

به "بار تحریم های ترامپ روی دوش دانشجویان ایرانی دانشگاه های انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بار تحریم های ترامپ روی دوش دانشجویان ایرانی دانشگاه های انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید