این علائم جدید کرونا روی پوست ظاهر می گردد

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران : محققان می گویند موج جدید ویروس کرونا به اندام های حیاتی بدن حمله می نماید و باعث عفونت های پوستی می گردد.

این علائم جدید کرونا روی پوست ظاهر می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، بیش از 40 درصد بیماران کرونا اکنون تغییرات پوستی را به عنوان اولین علائم عفونت با کرونا ثبت می نمایند.

التهاب یکی از اولین علائمی است که روی پوست ظاهر می گردد. مطالعات اخیر هشدار داده است که وجود بعضی علائم روی ناخن ها مانند ایجاد خط روشن، ممکن است نشانه ای این باشد که فرد قبلاً به این بیماری مبتلا شده و بسیاری از علائم پوستی عفونت نیز وجود دارد که باید مورد آنالیز قرار گیرند.

انگشتان و ناخن های کرونایی

انگشتان کرونایی یکی از علائم عفونت کرونا بوده که مدت ها پیش در خصوص آن صحبت شده است؛ اکنون ناخن های کرونایی آخرین علامتی هستند که باید نگران آن بود و علائم متمایز ناخن نیز می تواند نشانگر این باشد که فرد ممکن است در گذشته به عفونت کرونا مبتلا شده باشد.

مطالعات اخیر ثابت نموده است که ابتلا به کرونا و بهبودی از آن می تواند خطوط یا لکه هایی قابل مشاهده بر روی ناخن ها ایجاد کند. اگرچه این ممکن است بی ضرر باشد، اما گسترش ویروس در اندام های انتهایی نیز می تواند به صورت تغییر در رنگ، ضایعات یا خش ظاهر گردد.

جوش های پوستی و تاول ها

بثورات می توانند در صورت وجود التهاب روی پوست، دردناک و خارش دار باشند که ممکن است عفونت با کرونا عامل ایجاد این بثورات غیرمعمول گردد.

بثورات کرونایی در قسمت های مختلف بدن از بازو ها، پشت گردن، ران ها تا انگشتان پا ظاهر می گردد. این اتفاق معمولاً زمانی می افتد که ویروس آغاز به تکثیر نموده و به لایه های مختلف پوستی و گوشتی حمله کند، که ممکن است قرمز و خارش دار باشند.

هنگامی که جریان اکسیژن در بدن کاهش می یابد، رنگ پوست نیز تغییر می نماید. التهاب همچنین می تواند به صورت برجستگی های قرمز و بنفش در ناخن یا انگشتان پا ظاهر شوند.

کهیر

به گفته متخصصان، وجود کهیر یا بثورات پوستی به روشی غیرمعمول نیز ممکن است علامت کرونا باشد. آنچه در خصوص علائم کرونا عجیب و متفاوت است اینکه برخلاف سایر بثورات، کهیر ممکن است در عرض چند ساعت خود به خود از بین برود، با این حال ممکن است دردناک و خارش دار باشد و باعث ایجاد برجستگی هایی در سطح پوست گردد. مطالعات موردی همچنین نشان داده است که این علائم می توانند مدت ها پس از بهبود ویروس ظاهر شوند.

خشکی دور لب

خشکی لب ها یا بثورات دهانی نیز ممکن است برای فردی که به ویروس کرونا ویروس فعال مبتلا است ایجاد گردد. ظاهر لب های خشک و پوسته پوسته شده در مرحله عفونت می تواند شایع باشد و درد نیز می تواند در داخل دهان گسترش یابد. خشکی لب همچنین می تواند در صورت کمبود آب بدن یا عدم تغذیه کافی هنگام بهبودی ایجاد گردد.

حساسیت پوستی

در لیست رو به رشد علائم مشاهده شده با موج جدید کرونا، حساسیت پوستی است. اکنون حساسیت شدید در قسمت فوقانی شکم در میان بیمارانی که آزمایش مثبت دارند، به طور فزاینده ای مشاهده می گردد و این امر می تواند پوشیدن لباس به شکل مناسب را برای آن ها سخت کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1748

به "این علائم جدید کرونا روی پوست ظاهر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این علائم جدید کرونا روی پوست ظاهر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید