انتقاد معزی از صداوسیما برای پخش ادعای یک نماینده درباره قرارداد 25 ساله ایران و چین

به گزارش مجله گرافیک، معاون دفتر رئیس جمهور از صدا و سیما به دلیل پخش مصاحبه یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و طرح ادعایی از سوی این نماینده درباره قرارداد همکاری 25 ساله ایران و چین انتقاد کرد.

انتقاد معزی از صداوسیما برای پخش ادعای یک نماینده درباره قرارداد 25 ساله ایران و چین

به گزارش خبرنگاران، علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران، در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

ورای واکنش هیأت نظارت به اظهارات احمدی بیغش، پرسش مهمی نیز متوجه صداوسیما ست؛ چه کسی و با چه توجیهی مجوز پخش چنین اظهارات بی پایه و غیرمسؤولانه ای درحوزه امنیت ملی را آن هم در برنامه ای غیر زنده صادر نموده؟ امید که سودای تسویه حساب سیاسی از وفاداری به منافع ملی پیشی نگرفته باشد.

به گزارش خبرنگاران، در مصاحبه ای که از محمود احمدی بیغش نماینده مردم شازند و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رسانه ملی پخش شد، این نماینده مدعی شده بود که واگذاری اختیار تام جزایری در جنوب کشور به چینی ها از مفاد قرارداد همکاری 25 ساله ایران و چین، بوده و حرکت های مردم و مجلس جلوی این واگذاری را گرفته است.

به دنبال انتشار اظهارات این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در فضای مجازی و واکنش ها به این مساله بیغش در گفت وگویی دیگر با یکی از رسانه ها با بیان اینکه بنده به هیچ عنوان در مصاحبه تلویزیونی خود موضوع واگذاری جزایر ایران به چینی ها را مطرح ننموده ام، اظهار کرد: بنده به هیچ عنوان این موضوع را قبول ندارم که یک واگذاری در حال شکل دریافت بوده و طرح این موضوع بیشتر شبیه به یک دیوانگی است؛ اگر در مصاحبه اخیر خود نیز به این اشاره نموده باشم، حتما یک خلط کلامی در بیان من اتفاق افتاده است.

پیش از معزی، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور نیز با انتقاد از ادعای یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره قرارداد همکاری 25 ساله ایران و چین، از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خواست تا پیش از طرح شکایت دولت و شورای عالی امنیت ملی، میزان صحت ادعای این نماینده و تبعات آن را مورد رسیدگی قرار دهد.

در همین زمینه روابط عمومی وزارت امور خارجه نیز اظهارات نماینده مردم شازند در مجلس را از اساس کذب خواند و تکرار اینگونه ادعاها را ضربه شدید به منافع ملی جمهوری اسلامی ایران دانست. این وزارت خانه همچنین از هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به اینگونه موارد رسیدگی شایسته داشته باشد.

محمدسعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس نیز واگذاری جزایر ایرانی به طرف خارجی را دروغ محض دانست و خواهان پاسخگویی نماینده شازند در خصوص طرح این موضوع شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1221

به "انتقاد معزی از صداوسیما برای پخش ادعای یک نماینده درباره قرارداد 25 ساله ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد معزی از صداوسیما برای پخش ادعای یک نماینده درباره قرارداد 25 ساله ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید