امارات، سودان، اردن و ترکیه تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض می نمایند

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری الجزیره در گزارشی با اشاره به دسترسی خود به پیش نویس یک گزارش سازمان ملل گفت که کشورهای امارات متحده عربی، سودان، ترکیه و اردن تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه لیبی را نقض می نمایند.

امارات، سودان، اردن و ترکیه تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض می نمایند

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

این گزارش که توسط هیأت کارشناسان کمیته تحریمهای بین المللی لیبی تهیه شده است، اعلام می نماید که سودان و سپهبد محمد حمدان دقلو در ارتش این کشور با سرپیچی از تحریمهای سازمان ملل علیه پشتیبانی نظامی از طرفهای درگیر در منازعه لیبی، ماه ژوئیه حدود یکهزار نیروی پشتیبانی سریع سودان را به مناطق شرق لیبی اعزام کردند.

این گزارش همچنین اعلام می نماید که امارات متحده عربی با تحویل یک سامانه پدافند هوایی پیشرفته به خلیفه حفتر تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض نموده است.

هیأت کارشناسان در کمیته تحریمهای بین المللی لیبی در خلاصه ای که به گزارش آنها پیوست شد، این طور نوشتند: امارات متحده عربی، اردن و ترکیه به صورت دوره ای و گاهی اوقات به طرزی فاحش و با تلاشی اندک برای مخفی نگاه داشتن منبع اصلی کمکها، این تسلیحات را [برای طرفهای درگیر در لیبی] ارسال کردند.

در گزارشی مشابه آمده است که دولت ترکیه علاوه بر اعلام حمایت خود از حکومت وفاق ملی در لیبی، تجهیزات نظامی از خودروهای زرهی گرفته تا تجهیزات هوایی بدون سرنشین را در اختیار نیروهای حکومت وفاق ملی لیبی قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 622

به "امارات، سودان، اردن و ترکیه تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات، سودان، اردن و ترکیه تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید