ادامه تنش الکاظمی و حشد شعبی، پسر قاسم مصلح: آمریکایی ها خواستند از دست پدرم خلاص شوند

به گزارش مجله گرافیک، تنشی که اخیرا میان حشد شعبی عراق و نخست وزیر این کشور اتفاق افتاده، انتها نیافته است و گروه های شیعه برای اتمام این تنش شرط گذاشتند.

ادامه تنش الکاظمی و حشد شعبی، پسر قاسم مصلح: آمریکایی ها خواستند از دست پدرم خلاص شوند

به نقل از روسیا الیوم، یک منبع عراقی امروز شنبه گفت، تنش میان مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و حشد شعبی که شرط هایی را به الکاظمی تحمیل نموده، هنوز انتها نیافته است.

این منبع گفت، فرمانده حشد شعبی و گروه های شیعه همچنان برای الکاظمی شرط گذاشته اند که در ازای انتها دادن به این تنش و کاهش ناآرامی های ناشی از بازداشت قاسم مصلح، فرمانده حشد شعبی در عملیات الانبار، احمد ابورغیف، رئیس کمیته مبارزه با فساد را برکنار کند.

وی اضافه نمود، دلیل این درخواست این است که ابورغیف عملیات بازداشت قاسم مصلح را اجرایی نموده است.

منبع مذکور گفت، کوشش ها برای خواباندن این تنش که طی دو روز اخیر اتفاق افتاده، ثمری نداشته و گروه های مسلح شیعه از الکاظمی عصبانی هستند.

روز پنج شنبه ائتلاف الفتح، الکاظمی را به کوشش برای بازگرداندن عراق به دوران دیکتاتوری متهم کرد.

این درحالی است که محمد پسر قاسم مصلح جزئیات جدیدی از بازداشت پدرش فاش و اظهار داشت، پدرش آمریکایی ها را به ستوه آورده بود برای همین کوشش کردند با بازداشت وی از دستش خلاص شوند.

وی در گفت وگویی گفت: احمد، برادر 12 ساله من هم همراه پدرم بازداشت شده است. پدرم بازداشت نشده بلکه ربوده شده است و با برادرم رفتار بدی شده است.

محمد گفت: آمریکا ادعا می نماید پدرم به خاطر حمله به پایگاه عین الاسد در الانبار بازداشت شده است. یکی از فعالان با الکاظمی ملاقات نموده و به او اطلاع داده که پدرم در کشته شدن فعالان دست ندارد.

پسر قاسم مصلح گفت: هر کس سند و مدرکی دال بر قتل فعالان به دست پدرم دارد به دستگاه قضایی ارائه دهد. پدرم مسؤول بخش مرزها با سوریه است؛ مساله ای که آمریکایی ها را به ستوه آورده بود و آنها کوشش کردند با بازداشت وی از دستش خلاص شوند.

طی روزهای اخیر روابط میان نخست وزیر عراق و حشد شعبی در پی بازداشت قاسم مصلح تیره شده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1757

به "ادامه تنش الکاظمی و حشد شعبی، پسر قاسم مصلح: آمریکایی ها خواستند از دست پدرم خلاص شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه تنش الکاظمی و حشد شعبی، پسر قاسم مصلح: آمریکایی ها خواستند از دست پدرم خلاص شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید