اجرای کامل قرارداد اس300، امضاء تفاهم نامه دفاعی ایران با روسیه، چین، عمان، آفریقای جنوبی و عراق

به گزارش مجله گرافیک، وزیر دفاع گفت: افزایش 45برابری ظرفیت صنایع دفاعی در حوزه جنگ افزارها و تسلیحات نمونه ای از اقدامات جهشی در سال 1395 محسوب می گردد.

اجرای کامل قرارداد اس300، امضاء تفاهم نامه دفاعی ایران با روسیه، چین، عمان، آفریقای جنوبی و عراق

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه دفاعی باشگاه مجله گرافیک مجله گرافیک پویا، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آخرین جلسه مدیران ارشد وزارت دفاع در سال 95 طی سخنانی در جمع بندی و تحلیل اقدام و عمل وزارت دفاع در سال 95 توضیح داد: سال 95 سالی پرافتخار و جهشی برای حوزه دفاع به ویژه صنعت دفاعی بود و وزارت دفاع کوشش کرد در چارچوب تدابیر فرمانده معظم کل قوا و با رویکرد اقتصاد مقاومتی گام های بلندی برای اعتلای بخش دفاع و تقویت توان بازدارندگی کشور بردارد.

وی اضافه نمود: در حوزه آمایش صنایع دفاعی، اتمام کار انتقال صنایع دفاعی به خارج از شهرها کار بزرگی بود که انجام شد و بحمدالله نه تنها در فراوری وقفه ای ایجاد نگردید بلکه شاهد افزایش فراوری و ارتقاء کیفیت نیز بودیم.

وزیر دفاع با اشاره به رونمایی و افتتاح خطوط فراوری ده ها محصول جدید در سال 1395 از جمله موشک عماد، موشک ذوالفقار، نخستین موتور ملی توربو جت اوج، رادار پیشرفته آگاه الفجر، بالگرد صبا 248 و تانک کرار، گفت: افزایش 45برابری ظرفیت صنایع دفاعی در حوزه جنگ افزارها و تسلیحات نمونه ای از اقدامات جهشی در سال 1395 محسوب می گردد.

سردار دهقان اجرای کامل نظام استاندارد سازی محصولات دفاعی و استقرار نظام نوآوری باز را از دیگر اقدامات این وزارتخانه در سال 95 ذکر کرد و گفت: مجموعه این دستاوردهای ارزشمند، صداقت، صمیمیت، همدلی و هم جهت بودن وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تحقق اهداف خود را نشان می دهد.

وی تعامل سازنده با کشورهای مختلف دنیا در دوره اخیر به ویژه در سال 1395 از جمله اجرای کامل قرارداد اس300، امضاء تفاهم نامه همکاری دفاعی با روسیه، چین، عمان، آفریقای جنوبی، عراق، یاری مؤثر به دولت های قانونی عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم و ایفای نقش هم تکمیلی با دستگاه های لشکری و کشوری در پیشبرد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را از اقدامات مهم این وزارتخانه در حوزه دیپلماسی دفاعی ذکر کرد.

وزیر دفاع گفت: مدیریت توسعه سواحل مکران و نهایی کردن طرح جامع آن، بی احتیاج کردن کشور به لوله های ضدخوردگی که در صنعت نفت و گاز و خدمات شهری مصرف دارد، ساماندهی توان بالگردی کشور در مدیریت بحران را که در کاهش آسیب های مربوط به حوادث و بلایای طبیعی در سال 1395 نقش بسیار مؤثری داشت ازجمله اقدامات وزارت دفاع در سطح ملی نام برد که نشان داد وزارت دفاع از قابلیت و توانمندی بالایی در یاری به توسعه ملی برخوردار است.

سردار دهقان با بیان اینکه در دوره اخیر کارهای بزرگی در حوزه های موشکی، هوایی، دریایی، زمینی، مخابرات، الکترونیک و اپتیک، مهندسی، حقوقی و خدمات رفاهی انجام شده است، گفت: در سال 1396 نیز به حول و قوه الهی دستاوردهای بزرگ و ارزشمندی به همت دانشمندان، متخصصان و صنعتگران وزارت دفاع به ثمر خواهد نشست که علاوه بر یاری به توسعه ملی، توان رزمی و عملیاتی نیروهای مسلح را به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 503

به "اجرای کامل قرارداد اس300، امضاء تفاهم نامه دفاعی ایران با روسیه، چین، عمان، آفریقای جنوبی و عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای کامل قرارداد اس300، امضاء تفاهم نامه دفاعی ایران با روسیه، چین، عمان، آفریقای جنوبی و عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید