آنگلا مرکل: دولت ائتلافی آلمان به فعالیت خود ادامه می دهد

به گزارش مجله گرافیک، صدر اعظم آلمان تاکید نمود با وجود بروز مشکلاتی برای حزب سوسیال دموکرات ، قدیمی ترین حزب سیاسی این کشور، دولت ائتلافی به کار خود ادامه می دهد.

آنگلا مرکل: دولت ائتلافی آلمان به فعالیت خود ادامه می دهد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان یکشنبه اعلام نمود که حزب دموکرات مسیحی این کشور (اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان) که خود از اعضای آن است، به ائتلاف بزرگ با حزب سوسیال دموکرات این کشور (SPD) پس از استعفای آندریا ماریا نالس رهبر اخیر این حزب ادامه خواهد داد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی مرکل پس از شرکت در نشست حزب خود در برلین پایتخت آلمان به مجله گرافیک گفت که به تصمیم نالس در زمینه استعفاء احترام می گذارد.

وی تاکید نمود که آن ها سال ها در دولت رابطه طولانی توام با اعتماد داشتند. مرکل اضافه کرد که دولت آلمان همچنان همکاری با این حزب را ادامه خواهد داد.آندریا ماریا نالس در کابینه سوم آنگلا مرکل وزیر کار و امور اجتماعی بود.

آندریا ماریا نالس

به نوشته آناتولی، حزب ائتلافی سوسیال دموکرات آلمان بدترین نتایج را در انتخابات مجلس اروپا در هفته گذشته ثبت کرد که موجب بحث و جدل های درون حزبی شد.

این حزب در انتخابات مجلس اروپا در امسال تنها 15.8 آرا را به خود اختصاص داد در صورتی که توانسته بود در سال 2014 ، 27.3 آرا را برای خود جمع کند.

بر اساس این گزارش، آنگلا مرکل نیز 18 سال رهبر حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان بود، اما سال گذشته از این سمت استعفا داد و خانم آنه گرت کرامپ-کارن باوئر معاون حزب محافظه کار و رقیب دیرینه مرکل به عنوان رئیس جدید انتخاب شد.

دو حزب بزرگ اتحاد دموکرات مسیحی و سوسیال دموکرات همراه باهم دولت ائتلافی آلمان را تشکیل می دهند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 230

به "آنگلا مرکل: دولت ائتلافی آلمان به فعالیت خود ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنگلا مرکل: دولت ائتلافی آلمان به فعالیت خود ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید