شروع رزمایش مدافع اروپا 20 آمریکا در لهستان با هدف مقابله با روسیه

به گزارش مجله گرافیک، در اجرای این تمرین نظامی 2000 سرباز لهستانی در کنار 4000 هزار سرباز آمریکایی از واحدهای زرهی و پیاده نظام شرکت خواهد داشت.

شروع رزمایش مدافع اروپا 20 آمریکا در لهستان با هدف مقابله با روسیه

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

ایالات متحده نخستین بخش از رزمایش خود با نام مدافع اروپا 20 (دفاع از اروپا در سال 2020) را با همراهی نیروهای لهستان روز آدینه 5 ژوئن شروع کرد، این رزمایش بناست تا 19 همین ماه ادامه داشته باشد.

به گزارش مجله گرافیک به نقل از یورونیوز، طبق اعلام ماریوژ بلاژاک، وزیر دفاع ملی لهستان، در اجرای این تمرین نظامی 2000 سرباز لهستانی در کنار 4000 هزار سرباز آمریکایی از واحدهای زرهی و پیاده نظام شرکت خواهد داشت.

همچنین جورجت مُسباشِر، سفیر آمریکا در لهستان پیشتر اعلام نموده بود که بیش از 90 درصد تجهیزات ویژهٔ این رزمایش در ماه مارس راهی اروپا شده بود. با این حال 3000 عدد از این ماشین آلات و تجهیزات از جمله تانک، به همراه 9000 زره پوش و دیگر خودروهای نظامی از پایگاه نظامی ایالات متحده در آلمان راهی محل این رزمایش شده اند.

خانم مُسباشر اعلام نمود در مدت زمان اخیر بیش از 6 هزار سرباز از ایالات متحده رسیده اند تا در کنار هزاران سرباز آمریکایی دیگر که در اروپا مستقر هستند برای مجموعه رزمایش های مدافع اروپا 20 آماده شوند. شمار نیروهای آمریکایی که بنا بوده برای این مجموعه عملیات راهی اروپا شوند در 25 سال گذشته بی سابقه است.

ارتش ایالات متحده اعلام نمود با وجود تغییراتی که برای هماهنگی با انتشار ویروس کرونا پیش آمد، شمار زیادی از مقاصد استراتژیکِ فوری برآورده شد.

رزمایش مشترک نیروهای ایالات متحده در امارات/عکس: AP

گرچه رسانه ها در ماه مارس از لغو مجموعه عملیات مدافع اروپا 20 به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داده بودند، ایالات متحده این عملیات را لغو نکرد، بلکه مصمم بوده است که آن را گسترده تر اجرا کند. این رزمایش نخست بنا بود در ماه مه اجرا گردد اما به سبب شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

ارتش اروپای ایالات متحده همچنین برنامه دارد در ماه های پیش رو رزمایش های بیشتری را با هدف افزایش سرعتِ همکاری عملیاتی نیروهای متحد اجرا کند. رزمایش لهستان، نخستین از مجموعه رزمایش هایی است که در چارچوب استراتژی مقابله با نفوذ روسیه در اروپا صورت می گیرد.

شمار سربازان آمریکایی مستقر در لهستان در مدت اخیر از 4500 تن به 5500 تن افزایش یافته و این سربازان به شکل دوره ای با سربازان تازه نفس جابجا می شوند.

همچنین تیپ 173 هوابُرد ایالات متحده که در ویچنزای ایتالیا مستقر شده بناست در منطقهٔ بالکان و دریای سیاه عملیات مشابهی را اجرا کند و همچنین فرماندهی دفاع موشکی دهم این کشور نیز در این عملیات شرکت خواهد داشت.

نیروی هوایی ایالات متحده همچنین سه نوع جنگنده بمب افکن با قابلیت حمل موشک و کلاهک هسته ای را روانهٔ این منطقه نموده است.

کارشناسان می گویند هدف واشنگتن آن است که اروپا را سدّ تنش خود با روسیه کند، کاری که نقش راهبری این کشور را در میان متحدان اروپایی اش تقویت می نماید. این امر همچنین بر سیاست خارجی و نظامی 22 کشور اروپایی عضو ناتو تأثیر مستقیم دارد.

-

بیشتر بخوانید

-

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1176

به "شروع رزمایش مدافع اروپا 20 آمریکا در لهستان با هدف مقابله با روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رزمایش مدافع اروپا 20 آمریکا در لهستان با هدف مقابله با روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید