آستارا ظرفیت های بالقوه ای برای سرمایه گذاری دارد، رشد قابل توجه گردشگری با وجود تحریم ها

به گزارش مجله گرافیک، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سفر به استان گیلان از تالاب استیل آستارا بازدید به عمل آورد.

آستارا ظرفیت های بالقوه ای برای سرمایه گذاری دارد، رشد قابل توجه گردشگری با وجود تحریم ها

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

به گزارش خبرنگار مجله گرافیک، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در حاشیه بازدید از این تالاب در گفت و گو با اصحاب رسانه گفت: اینجا یک منطقه نمونه گردشگری است و در سال های گذشته نیز به سرمایه گذار واگذار شد، اما متاسفانه به دلایل گوناگون اقدامی انجام نشده است. باید طی جلسه ای تکلیف سرمایه گذاری این نقطه معین گردد و حتما باید پای سرمایه گذاران به این منطقه باز گردد.

وی اضافه نمود: سازمان میراث فرهنگی برای مرمت آثار تاریخی گیلان 8میلیارد تومان اختصاص داده است و در این سفر این اعتبار دیده شده و تخصیص خواهد یافت. برای توسعه زیرساخت های گردشگری این منطقه نیز مبلغ یک میلیارد تومان در نظر گرفته ایم تا سرمایه گذار بیشتر تشویق گردد.

او اضافه نمود: آنچه مهم است این است که باید برای این منطقه سرمایه گذارانی را پیدا کنیم، چون از نظر گردشگری دارای پتانسیل بسیار خوبی است و مزیت های فراوانی دارد و حتما از سوی سازمان میراث فرهنگی برنامه های جدی برای اینجا در نظر خواهیم گرفت.

مونسان ادامه داد: با یک سرمایه گذار خارجی نیز در حال صحبت هستیم و عدد مناسبی نیز در این سرمایه گذاری به مبلغ یک میلیارد دلار مد نظر است و از ما درخواست شده که چند نقطه را معرفی کنیم و ان شاءالله یکی از آن مناطق این نقطه است و اگر آن بحث پیش رود یک اقدام تحول آفرین برای منطقه خواهد بود و گردشگری را رونق خواهد داد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در مورد سرمایه گذاری در بخش زیرساخت های گردشگری گفت: 180هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش زیرساخت های گردشگری کشور در قالب بیش از 2هزار پروژه در حال اجراست.

مونسان اضافه نمود: خرسندیم که اعلام کنیم این روند در حال افزایش است و در سه ماه گذشته بیش از 800 موافقت اصولی صادر شده و این نشان می دهد که سرمایه گذاران بخش گردشگری را دارای رونق دیده اند. از این رو آینده گردشگری خوب پیش بینی می گردد و آمار حوزه گردشگری نیز رشد فزاینده ای داشته است و آمارهای سه ماهه امسال نشان از رشد گردشگری نسبت به سال 97 دارد.

مونسان ادامه داد: رشد خوبی را در بخش گردشگری خارجی شاهد هستیم و با وجود تحریم هایی که آمریکا برای کشورمان قرار داده و کاهش پروازهای مستقیم را داشته ایم، خوشبختانه حوزه گردشگری رشد قابل توجهی دارد و سرمایه گذاران نیز استقبال خوبی نشان می دهند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 326

به "آستارا ظرفیت های بالقوه ای برای سرمایه گذاری دارد، رشد قابل توجه گردشگری با وجود تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آستارا ظرفیت های بالقوه ای برای سرمایه گذاری دارد، رشد قابل توجه گردشگری با وجود تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید